Temat: Czym jest prawo spadkowe?

Kochani forumowicze. Ostatnio zmagam się ze spadkiem po dziadkach, którzy zmarli niedawno i tak zaczęłam się zastanawiać co i jak z tym spadkiem. Szukałam informacji w Internecie, ale znalezienie czegoś naprawdę konkretnego nie jest łatwe. Spotykam się ze sprzecznymi informacjami, a to zaczyna budzić moje podejrzenia i w ogóle gubię się w temacie. Szukam konkretnego i rzetelnego źródła.

2

Odp: Czym jest prawo spadkowe?

Muszę się z Tobą niestety zgodzić co do niejasności przekazu informacji i dużych sprzeczności, jakie można spotkać w Internecie. Trzeba się liczyć z tym, że nierzadko znaleźć można wypowiedzi osób, które się całkowicie nie znają i żyją według zasady - nie wiem to się wypowiem.

3

Dziewczyny, jest dokładnie jak napisałyście. Wiele informacji jest nierzetelnych, ale są i też takie strony, na których można uzyskać informacje od osób na co dzień obracających się w tym środowisku. Wystarczy trochę poszperać i z pewnością dowiecie się, że prawo spadkowe określa dwóch spadkobierców - testamentowego i ustawowego. Dużo by o tym pisać. Najwięcej informacji o dziwo uzyska się wpisując prosto i logicznie w wyszukiwarce „czym jest prawo spadkowe?” Ja przynajmniej tak wpisywałem, gdy chodziło o spadek po mojej pierwszej żonie (byliśmy małżeństwem, z tym, że ona miała już dziecko z pierwszego małżeństwa, które zostało z ojcem i tu się komplikowała sprawa). Znalazłem stronę radcy prawnego https://www.adwokat-radel.pl/czym-jest-prawo-spadkowe i tam znalazłem najważniejsze dla mnie informacje na ten temat.

4

Właśnie takiej strony szukałam. Sprawdzonego i rzetelnego źródła. Jednak tylko prawnicy są w stanie w 100% odpowiedzieć zgodnie z prawem i paragrafami na wszelkie wątpliwości.

5

Zgodzę się z Tobą. Nie ma pewniejszego źródła, zwłaszcza w przypadku spadków, niż pomoc prawna. 

6

Nie wiedziałam, że można odrzucić spadek. O przyjęciu to wiedziałam i o tym, że można to udowodnić, choć dopiero z lektury podesłanej przez Ciebie strony dowiedziałam się jak. Jak widać Internet potrafi być jednak źródłem informacji, których potrzeba. Wystarczy szukać wśród odpowiednich działów.

7

Dokładnie tak jak mówisz. Ja przyznam, że najpierw zapoznałem się ze sprawą poprzez stronę, przeczytałem wszystko o spadku i o spadkobiercach i dopiero później, już z wiedzą udałem się do adwokata po pomoc w walce o to co mi się należało.

8

Bardzo Ci dziękuję i zrobię tak jak ty - najpierw wiedza, później wizyta.

9

Tak będzie najepiej wink