1

Temat: Potrzebuję namiar na kancelarią adwokacka z Warszawy specjalizująca się w prawie medycznym – do obsługi apteki

Witam! Jestem w trakcie załatwianiu formalności do tego, aby uruchomić aptekę. Na razie jeszcze nie będę zdradzał lokalizacji, bo to jest na to zbyt wcześnie smile Chciałbym jednak poradzić się was w sprawie jakiejś kancelarii adwokackiej z Warszawy specjalizującej się w prawie farmaceutycznym. Chodzi mi o to, że jak tylko skoncze z biurokracją związaną z uruchomieniem apteki, to zaczną się negocjacje, umowy z firmami, które produkują leki, sprzęt medyczny etc. Chciałbym mieć zabezpieczenie prawne w tym zakresie.

2

Odp: Potrzebuję namiar na kancelarią adwokacka z Warszawy specjalizująca się w prawie medycznym – do obsługi apteki

mi tez ten temat chodzi po głowie – a na czym polegają wlasnie te „formalności”?

3

Odp: Potrzebuję namiar na kancelarią adwokacka z Warszawy specjalizująca się w prawie medycznym – do obsługi apteki

Oj to trochę rzeczy do załatwienia typu: odpowiednia lokalizacja, w odpowiedniej odleglosci od innych aptek, zapewnienie parkingu, kwestia natężenia ruchu pieszego i ulicznego itd. Potem, żeby otrzymać zezwolenie na prowadzenie apteki, trzeba złożyć specjalny wniosek do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Taki wzór można sobie w necie znaleźć. No i jeszcze musisz dostarczyć dokumenty świadczące o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu, wyciąg z rejestru, plan i opis techniczny pomieszczeń. Itp.

4

I się wtrącę – jeszcze potrzebujesz opinię Inspekcji Sanitarnej plus swoje dane, jako farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki.

5

No własnie smile Kolega w temacie? smile

6

tak jakby wink tez mam apteke i wiem o czym mówisz w kwestii zabezpieczenia prawnego. W praktyce okazało się, że rodzi się na bieżąco tyle różnych tematow zahaczających o kwestie prawne, że w końcu sam się zdecydowałem na taka pomoc prawna. Znalazłem w necie taką kancelarię: SOSNOWSKILEGAL i z nimi współpracuje.

7

i oni wlasnie zajmują się prawem medycznym i farmaceutycznym?

8

Tak jak sobie wejdziesz w taką zakładkę: http://www.sosnowskilegal.pl/obsluga-pr … ceutyczna/, to zobaczysz czym konkretnie się zajmują. Najbardziej ciesze się z tego, że dzięki kancelarii adwokackiej z Warszawy specjalizującej się w prawie farmaceutycznym nie muszę martwić się o wszystkie te przepisy – o to, ze cos przeocze. A wierz, ze rozporzadzen wychodzi bardzo dużo. Unia Europejska nas „rozpieszcza” w tym względzie smile

9

Slyszalem co nieco wink

10

dzięki za cenne info – dopisuje do listy rzeczy do załatwienia wink