Temat: Instalacje sanitarne

Cześć, zakładam ten wątek, ponieważ chciałbym aby osoby doświadczone w temacie, wypowiedziały się z czego najlepiej zrobic instalację sanitarną. Mam na myśli materiał, z jakiego najlepiej ją wykonać. Chodzi mi o materiał w miare tani i dobry.

2

Odp: Instalacje sanitarne

Witaj, instalacje najczęściej robi się albo z tworzywa, albo z miedzi. Tworzywa sztuczne wychodzą chyba najkorzystniej cenowo. Jakieś chińskie systemy moim zdaniem odpadają, bo bardziej mogą zaszkodzić niż zrobić dobrą robotę. Przy miedzi trzeba pamietac o procesie wypłukiwania. Ja korzystalem z uslug firmy darbud.org/uslugi-wesola, która instalacje zrobila z wykorzystaniem tworzyw sztucznych i juz od kilku lat sprawdza się dobrze. Pozdrawiam

3

Poleca sie generalnie polietylen sieciowy PE-X, polipropylen i czasami polibutylen , ale to glownie przy kanalizacji. Niezaleznie od tego na jaki material sie zdecydujemy, musi on miec tzw dopuszczenia na rynek czyli atesty i dopuszczenia techniczne.

Dobrze mówi kolega wyżej, materiały te są trwałe, stosunkowo lekkie, kamien kotłowy się nie osadza. Montaz szybki, wlasciwie same zalety big_smile

5

Polecam Ci wejsc na strone darbud.org/gazownik-ursynow i zobaczyć, co poleca sprawdzona firma hydrauliczna. Ja kontaktowałem się z nimi mailowo, możesz tez zadzwonić, to bedzie rzetelne źródło informacji. Poza tym genialni fachowcy, proponuja nowoczesne rozwiazania, naprawde warto skorzystac z ich usług. Ja jestem bardzo zadowolony.  Dobrze miec namiar na taka sprawdzoną firmę nawet w razie awarii. Pozdrawiam