Temat: Certyfikat z angielskiego

Cześć forumowicze. Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem sobie certyfikatu potwierdzającego moje umiejętności z języka angielskiego. Szukam więc informacji na temat tego jaki to miałby być egzamin i jak mógłby wyglądać. Czy mógłbym liczyć na wasze sugestie, podpowiedzi?

2

Odp: Certyfikat z angielskiego

Hej. A jaki jest Twój poziom znajomości angielskiego?

3

Hm, w tym problem, że nie wiem. Nie orientuję się jak i gdzie to zrobić.

4

Więc tak. Najpierw musisz wiedzieć jaki egzamin wybrać a zrobisz to np. na stronie cambridgeenglish.org. Określisz tam poziom angielskiego i będziesz gotowy do kolejnego etapu czyli wyboru właściwego dla siebie egzaminu. Mówię tu cały czas o egzaminach Cambridge English bo w zasadzie one ułatwiają sprawy w sytuacji gdybyś chciał studiować lub pracować za granicą.

5

Dobrze wiedzieć, a co do tych egzaminów to jaki jest wybór? Tzn jakie egzaminy są dostępne?

Cześć. Egzaminów jest naprawdę spory wybór. Począwszy od poziomu podstawowego egzaminu KET który nie jest dla Ciebie, poprzez egzaminy bardziej zaawansowane jak FCE czy bardziej zaawansowany jak np. egzamin CAE o którym poczytasz na https://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/cae a skończywszy na egzaminach skupiających się na biznesie czy prawie międzynarodowym, a nawet finansach. Wszystko to w kontekście językowym.

7

Faktycznie wybór jest naprawdę duży. W takim razie zabieram się do pracy. Zbadam swój poziom na wspomnianej stronie, a następnie dobiorę egzamin pod mój poziom.

8

Powodzenia w takim razie. A tak w ogóle to do czego potrzebujesz certyfikatu z angielskiego?

9

Generalnie robię to dla siebie, choć nie wykluczam w przyszłości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych, a może i osiedlenia się tam. Zawsze marzyłem o zamieszkaniu w Kanadzie.